Tuesday, May 19, 2009

It just hit me...

Getting the Junior Bacon Cheeseburger value meal at Wendy's - even with a bottle of water - costs about half as much as the cheapest featured "value meal" also at Wendy's. Add a hot fudge sundae from the McDonald's across the street (so conveniently located across from each other on Nursery Road in Linthicum) adds a mere $1.06. not exactly good eating, but it is cheap eating.